Histoire

1981

Endüstriyel soğutma sektörünün duayenlerinden Prof.Sabri SAVAŞ'ın  girişimciliği ile Savaşlar Tesisat Taahhüt unvanı ile firmamız Balıkesir merkezde 20 m² işyerinde faaliyete başlamış ve kısa süre içinde 30 m² atölye ilavesi ile soğuk depo cihazı, kapısı ve ticari buzdolabı üretimi ile faaliyetlerine devam etmiştir. Bugün kuruluşumuzu gerçekleştirdiğimiz işyeri sembolik olarak açık tutulmakta ve eski zamanlardan esnaf dostlarımız ile diyalog devam etmektedir. 

1983

Ayrı bir alanda 100 m² yeni atölye yapılarak üretim gelişmiştir.

1985

Yeni yere 250 m² eklenerek yeni tezgahlar ile birlikte üretim çeşitliliği ve kapasite arttırılmıştır.

1988

Mühendislik branşında eğitimini tamamlayan 2. Kuşak firma yönetiminde yer almaya başlamıştır. 2.kuşağı temsilen işletmeye ilk katılan temsilci Selçuk SAVAŞ devamı gelecek olan jenerasyonlarını şu şekilde tanımlıyor: “ Başarılı öğrencilerdik ve teknik beceri sahibi meslek erbabından çok şey öğrendik. O zamandan bugüne bizim düsturumuz; müşterilerimize, çalışanlarımıza, devlete, tedarikçilerimize karşı daima dürüst ve onlara verdiğimiz taahhütü her zaman yerine getirme çabası içerisinde olmaktır.”   

1991

Firmamız Ltd. Şti. oldu. Oğuz SAVAŞ firma yönetimine katıldı. Üretim faaliyetlerimizi tasarımlar ile çeşitlendirmeye, geliştirmeye devam ettik.

1996

Günümüzde sadece 400 m² AR-GE Merkezine sahip modern üretim tesisimizde görevli uzman kadromuz, akademisyenler ile işbirliği yaparak başta düşük enerji tüketimli çevre dostu cihazlar olmak üzere sektöre inovatif ürünler kazandırmayı hedeflediğimiz tesisimizin ilk yatırımlarına başladık.

1997

Şu anki fabrika arazimizde 800 m² üretim tesisi yapıldı. Elektrostatik toz boya tesisi kuruldu. Faaliyetlerimizi kalitemizi arttırarak geliştirdik. Firma ortaklarından Ertuğrul SAVAŞ firma yönetimine katıldı.

1999

Poliüretan Panel Hattı kurularak üretime başlandı.

2005

2500 m² yeni fabrika binası yapıldı. Yeni makine ve teçhizatlar ile kaliteli üretim geliştirildi. Yurtdışı fuar katılımları ile ihracat pazarları geliştirildi.

2008

Tasarımı ve üretimi firmamıza ait 45 metre panel pres hattı ilave enjeksiyon makinası ile devreye alınarak kapasite arttırıldı.

2013

Fabrika binasına 2500 m² yeni ilave yapılarak kapasite artışı sağlandı.

2015  

Toplam fabrika alanı 8000 m²’ye çıkarılarak; kapı üretim alanı, hammadde ve yarı mamul stok alanları, kaynak atölyesi geliştirildi. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde arazi yatırımı yapıldı.

2017

Yatırım odak noktası çerçevesinde Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde; 6000 m² ikinci Fabrika binası inşa edilerek; FRİSAV markası ile soğuk zincirin önemli halkası olan nakliye araçları için frigorifik kasa, römork, konteyner tipi soğuk depolar üretimine başlandı.

2018

Özbekistan’a gerçekleştirilen ihracat ve bu ülkedeki ticari faaliyetleri güçlendirmek amacıyla bu ülkede bir yatırım ve ticaret şirketi kuruluşu tamamlandı.

2019

Özbekistan’ın Semerkant şehrinde yer alan Serbest Bölge’de yapılan fabrika yatırımı ile “PANELSAV” markası ile Poliüretan Panel üretimine başlandı.

Birçok Yurtiçi ve Yurtdışı projelere imzasını atmış olan firmamız; SAVAŞLAR LTD. ŞTİ.; 1981 yılından bugüne müşterilerine, çalışanlarına, tedarikçilerine ve sektör firmalarına karşı sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmeyi amaç edinmiş sektörünün lider firmalarından birisidir. Bugüne kadar soğutma sektörüne yenilikte öncü, düşük enerji tüketimi, yüksek verimli, uzun ömürlü ve doğa dostu ürünler sunmayı görev edinmiştir.

TOP